Beach handball
Del

Lokale Beach Handball stævner 2021

Herunder finder du lokale Beach Handball stævner, som afvikles i 2021 Siden opdateres løbende, efterhånden som de lokale forbund (FHF, HRØ, JHF kreds 1-8), melder stævnerne ind til os.

Hvis der bare står eksempelvis U19, betyder det, at det er for begge køn, mens der vil stå køn efter, hvis det kun er for det ene køn i den nævnte årgang.

Det er tilladt at tilmelde sig beachstævner i et andet lokalt forbund, end der hvor ens klub normalvis hører til. 

I nogle områder er de lokale stævner inddelt efter niveau. Du kan læse nærmere om dette på de lokale sider.

Det er de lokale forbund som afvikler stævnerne, så kontakt dem endelig ved spørgsmål.

Klik på arrangøren i skemaet herunder for at få nærmere information.

April

Arrangør  Dato  Sted  Årgang(e) 
JHF Kreds 6 og 7 24.04.21 BGI Akademiet Træningsstævne og beachdommeruddannelse

Maj

Arrangør  Dato  Sted  Årgang(e) 
JHF Kreds 1 13.05.21 Sæby Spektrum U15
HRØ 14.05.21 Gudmindrup Strand U13 og U15
HRØ 15.05.21 Gudmindrup Strand U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 2 15.05.21 VIF Mors U17, U19, senior og senior mix.
JHF Kreds 6 og 7 15.05.21 BGI Akademiet U15, U17, U19 og senior
HRØ 16.05.21 Gudmindrup Strand U17, U19, senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 2 16.05.21 Snedsted U9, U11, U13 og U15
JHF Kreds 6 og 7 16.05.21 BGI Akademiet U11 og U13
HRØ 21.05.21 Amager Strandpark U17
HRØ 22.05.21 Amager Strandpark U15 og U19
JHF Kreds 1 22.05.21 Nibe Streetpark U11 og U13
JHF Kreds 3 22.05.21 Rolf Krake Skolen U15-piger
JHF Kreds 6 og 7 22.05.21 Sædding-Guldager U17, U19 og senior
JHF Kreds 6 og 7 22.05.21 Skanderborg U17, U19 og senior
HRØ 23.05.21 Amager Strandpark Senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 5 23,05.21 Offentliggøres senere U11-drenge
JHF Kreds 6 og 7 23.05.21 Sædding-Guldager U11, U13 og U15
JHF Kreds 6 og 7 23.05.21 Skanderborg U11, U13 og U15
JHF Kreds 1 24.05.21 Gistrup Idrætscenter U17 og U19
HRØ 24.05.21 Amager Strandpark U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 3 24.05.21 Rolf Krake Skolen U19-piger
JHF Kreds 5 24.05.21 Offentliggøres senere U11-pige
JHF Kreds 5 25.05.21 Offentliggøres senere U19
HRØ 28.05.21 Ishøj Strand U19
FHF 29.05.21 Kerteminde U8, U9 og U10
FHF 29.05.21 Assens U17, U19 og senior
HRØ 29.05.21 Ishøj Strand U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 1 29.05.21 Gug Hallen Senior
JHF Kreds 2 29.05.21 Løgstør U17, U19, senior og senior mix.
JHF Kreds 3 29.05.21 Skjern Kulturcenter U19-drenge
JHF Kreds 5 29.05.21  Offentliggøres senere U15-piger
JHF Kreds 6 og 7 29.05.21 Beach Horsens U8, U9, U11 og U13
JHF Kreds 8 29.05.21 Balle Musik- og Idrætsefterskole U9, U10 og U11
FHF 30.05.21 Assens U11, U13 og U15
HRØ 30.05.21 Ishøj Strand U15, U17, senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 2 30.05.21 Løgstør U9, U11, U13 og U15
JHF Kreds 3 30.05.21 Skjern Kulturcenter U17-drenge
JHF Kreds 5 30.05.21 Offentliggøres senere U15-drenge
JHF Kreds 6 og 7 30.05.21 Beach Horsens U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 8 30.05.21 Balle Musik- og Idrætsefterskole U12 og U13

 

Juni

Arrangør  Dato  Sted  Årgang(e) 
JHF Kreds 5 01.06.21 Offentliggøres senere U9
HRØ 04.06.21 Vallensbæk Strand U15, U17 og U19
HRØ 04.06.21 Marielyst Strand Senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 4 04.06.21 v/Midtdjurs-hallen, Ryomgård Senior
JHF Kreds 4 04.06.21 v/Stadionhallerne, Viborg U17 og U19
FHF 05.06.21 Kerteminde  
HRØ 05.06.21 Vallensbæk Strand U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
HRØ 05.06.21 Marielyst Strand U15, U17 og U19
JHF Kreds 1-8 05.06.21 Strandbanerne ved Skæring Skole (Aarhus) DM-kval. for U17-piger og U19-piger
JHF Kreds 3 05.06.21 Rolf Krake Skolen U11-piger
JHF Kreds 4 05.06.21 v/Midtdjurs-hallen, Ryomgård U11, U13 og U15
JHF Kreds 4 05.06.21 v/Stadionhallerne, Viborg U11 og U13
JHF Kreds 6 og 7 05.06.21 Billund U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 8 05.06.21 Vojens Strand (SE Arena) Senior og oldies
FHF 06.06.21 Kerteminde  
HRØ 06.06.21 Vallensbæk Strand DM-kval. for U17, U19 og oldies
HRØ 06.06.21 Marielyst Strand U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 1-8 06.06.21 Strandbanerne ved Skæring Skole (Aarhus) DM-kval. for 17-drenge og U19-drenge
JHF Kreds 1 06.06.21 Stensbohallen, Suldrup U13
JHF Kreds 3 06.06.21 Rolf Krake Skolen U11-drenge
JHF Kreds 4 06.06.21 v/Stadionhallerne, Viborg U15 og senior
JHF Kreds 6 og 7 06.06.21 Holsted U11 og U13
JHF Kreds 8 06.06.21 Vojens Strand (SE Arena) U15
JHF Kreds 5 08.06.21 Offentliggøres senere Oldies
HRØ 11.06.21 Ishøj Strand U17
JHF Kreds 3 11.06.21 Rolf Krake Skolen U17-piger
FHF 12.06.21 Nyborg U15, U17 og U19
Oldies (FM og DM-kval.)
FHF 12.06.21 Dalum U17 og U19 (FM og DM-kval.)
HRØ 12.06.21 Ishøj Strand U15, U19, senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 1 12.06.21 Ingstrup Efterskole U15
JHF Kreds 3 12.06.21 Skjern Kulturcenter U15-drenge
JHF Kreds 4 12.06.21 v/Nørre Djurs Hallen, Glesborg U17, U19, senior og oldies
JHF Kreds 5 12.06.21 Offentliggøres senere Senior
JHF Kreds 6 og 7 12.06.21 Funder U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 8 12.06.21 Beachanlægget v/Rødekrohallen U17 og U19
FHF 13.06.21 Nyborg U8, U9, U10, U11 og U13
HRØ 13.06.21 Ishøj Strand U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 1 13.06.21 Gug Hallen Senior
JHF Kreds 4 13.06.21 v/Nørre Djurs Hallen, Glesborg U9, U11, U13 og U15
JHF Kreds 5 13.06.21 Offentliggøres senere U17
JHF Kreds 6 og 7 13.06.21 Skanderborg U11 og U13
JHF Kreds 6 og 7 13.06.21 Sædding-Guldager U11 og U13
JHF Kreds 8 13.06.21 Beachanlægget v/Rødekrohallen U11 og U13
HRØ 18.06.21 Køge Lystbådehavn U17
HRØ 19.06.21 Køge Lystbådehavn U15, U19, senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 1 19.06.21 Bannerslund Hallen U13
JHF Kreds 3 19.06.21 Alpihallerne, Lind U13-piger
JHF Kreds 4 19.06.21 Tronholmen, Randers U11, U13, U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 5 19.06.21 Offentliggøres senere U13-pige
JHF Kreds 6 og 7 19.06.21 Voel U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 6 og 7 19.06.21 SINE / Løgumkloster U15, U17, U19 og senior
HRØ 20.06.21 Køge Lystbådehavn U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 1 20.06.21 Bannerslund Hallen U9 og U11
JHF Kreds 1 20.06.21 Sindal Hallen U15
JHF Kreds 2 20.06.21 Roslev U9, U11, U13, U15, U17, U19, senior og senior mix.
JHF Kreds 3 20.06.21 Alpihallerne, Lind U13-drenge
JHF Kreds 5 20.06.21 Offentliggøres senere U13-drenge
JHF Kreds 6 og 7 20.06.21 Voel U11 og U13
JHF Kreds 6 og 7 20.06.21 SINE / Løgumkloster U11 og U13
HRØ 25.05.21 Enø Strand U19
JHF Kreds 2 25.06.21 Suldrup U13 og U15 (natbeachstævne)
HRØ 26.06.21 Enø Strand U7, U8, U9, U10, U11, U12 og U13
JHF Kreds 2 26.06.21 Aalestrup U9 og U11 (badebeachstævne)
JHF Kreds 6 og 7 26.06.21 Beach Horsens U15, U17, U19 og senior
HRØ 27.06.21 Enø Strand U15, U17, senior, oldies og senior-mix
JHF Kreds 6 og 7 27.06.21 Horsens U8, U9, U11 og U13

 

August

Arrangør  Dato  Sted  Årgang(e) 
JHF Kreds 6 og 7 14.08.21 Holsted U11, U13, U15, U7, U19 og senior
JHF Kreds 6 og 7 15.08.21 Billund U11, U13, U15, U7, U19 og senior
JHF Kreds 6 og 7 21.08.21 Voel U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 6 og 7 21.08.21 Sædding-Guldager U15, U17, U19 og senior
JHF Kreds 6 og 7 22.08.21 Voel U11 og U13
JHF Kreds 6 og 7 22.08.21 Sædding-Guldager U11 og U13

 

Opdateret d. 26. april 2021.

DHF Beach Handball Tour titelsponsor

Beachtøjsleverandør

DHF Beach Handball Tour partner

Vælg forbund

Luk
ANNONCE