Søg Håndboldinfo
Del

Cookies

Vi bruger cookies til statistik og nogle indstillinger på hjemmesiden.

Du kan læse mere om vores cookies her.

Ved at trykke "Ok,forstået!" giver du accept til vores brug af cookies.

Ok, forstået!

Santander Cup - LP Herrer, 1. runde

Pulje 1

Holdnavn K V U T +/- P
1 IK 1919 Aalborg, S1 1 1 0 0 43 - 19 2
2 BBI Saxburg, S1 1 1 0 0 33 - 13 2
3 Visse IF, JS 1 1 0 0 31 - 11 2
4 Vinderup Håndbold, JS 1 1 0 0 31 - 13 2
5 Farsø KFUM HK, JS 1 1 0 0 34 - 18 2
6 Nr. Søby IF, JS 1 1 0 0 34 - 18 2
7 SIF Ansager, S1 1 1 0 0 37 - 22 2
8 Vejle Håndbold Klub, JS 1 1 0 0 34 - 19 2
9 Brønderslev IF, S2 1 1 0 0 34 - 20 2
10 Ø.Brønderslev IF, JS 1 1 0 0 30 - 17 2
11 Gørding-Lourup IF, JS 1 1 0 0 27 - 14 2
12 AIA-Tranbjerg, S1 1 1 0 0 26 - 13 2
13 Støvring Håndbold, JS 1 1 0 0 32 - 21 2
14 Ry Håndbold, JS 1 1 0 0 31 - 20 2
15 Team NØS,Haderslev Næs, JS 1 1 0 0 26 - 15 2
16 Varde HK, JS 1 1 0 0 34 - 24 2
17 Kristrup Boldklub S2 1 1 0 0 28 - 18 2
18 HSR Klakring, JS 1 1 0 0 26 - 17 2
19 Mejdal-Halgård, JS 1 1 0 0 24 - 15 2
20 IF "Jarl" Arden, S1 1 1 0 0 23 - 14 2
21 Ans IF, JS 1 1 0 0 30 - 22 2
22 Sæby HK, S1 1 1 0 0 26 - 18 2
23 Kongeå HK, S2 1 1 0 0 26 - 18 2
24 Horne/Hirtshals Håndbold, S1 1 1 0 0 25 - 17 2
25 Smidstrup-Skærup IF, S1 1 1 0 0 30 - 23 2
26 Kibæk Idrætsforening, JS 1 1 0 0 28 - 21 2
27 Dagnæs Håndboldklub, JS 1 1 0 0 26 - 19 2
28 Folding-Brørup HK, JS 1 1 0 0 26 - 19 2
29 Terndrup IF, S2 1 1 0 0 28 - 22 2
30 Hadsten Håndbold, S1 1 1 0 0 27 - 21 2
31 Lundtoft IF, S1 1 1 0 0 27 - 21 2
32 Langhøj Håndbold, S1 1 1 0 0 26 - 20 2
33 Hvide Sande KFUM, JS DDispensation: Dispensation/er godkendt 1 1 0 0 21 - 15 2
34 Vester Hassing GF, S1 1 1 0 0 40 - 35 2
35 Aalborg Studenternes IF, S1 1 1 0 0 27 - 22 2
36 Trustrup-Ålsrode IF, JS 1 1 0 0 23 - 18 2
37 Tistrup-Hodde / CØ-05, JS 1 1 0 0 23 - 18 2
38 Hou IF, S3 ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. Holdet kan ikke vinde rækken 1 1 0 0 22 - 17 2
39 Fårup-Sønderbæk IF, S1 1 1 0 0 21 - 16 2
40 Struer Håndbold, S1 1 1 0 0 19 - 14 2
41 Brædstrup Håndboldklub, S2 1 1 0 0 23 - 19 2
42 HIK-Rosendal Håndbold S1 1 1 0 0 21 - 17 2
43 Nr. Bjært Strandhuse IF, S2 1 1 0 0 18 - 14 2
44 HK 89 Båndbyerne, S2 1 1 0 0 27 - 24 2
45 Gødvad GIF, S1 1 1 0 0 27 - 24 2
46 Aabybro HK, JS 1 1 0 0 25 - 22 2
47 BSS Sport, Aarhus, S1 1 1 0 0 25 - 22 2
48 Bindslev/Tversted IF, S2 1 1 0 0 24 - 21 2
49 HT 87,Hauge-Thorning, S1 1 1 0 0 24 - 21 2
50 Firehøje IF, S1 1 1 0 0 23 - 20 2
51 Egtved IF, JS 1 1 0 0 21 - 18 2
52 BMI, Egelund, S3 1 1 0 0 22 - 20 2
53 Videbæk-Fiskbæk KFUM, S1 1 1 0 0 20 - 18 2
54 HK "Egene" Gråsten, S1 1 1 0 0 15 - 13 2
55 Nors BK, JS 1 1 0 0 27 - 26 2
56 HS Han Herred, S2 1 1 0 0 24 - 23 2
57 Mønsted-Sparkær IF, S4 1 1 0 0 20 - 19 2
58 Svenstrup Godthåb IF, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
59 KLG HÅNDBOLD, S2 1 1 0 0 0 - 0 2
60 Stavtrup IF, JS 1 1 0 0 0 - 0 2
61 Idom-Råsted IF, S1 1 0 0 1 26 - 27 0
62 St. Restrup IF, S3 1 0 0 1 23 - 24 0
63 Sejs-Svejbæk IF, S3 1 0 0 1 19 - 20 0
64 Kolind-Perstrup IF, S1 1 0 0 1 20 - 22 0
65 Ejstrup/Hærvejen, JS 1 0 0 1 18 - 20 0
66 Jelling FS, S2 1 0 0 1 13 - 15 0
67 Sortebakken HK, JS 1 0 0 1 24 - 27 0
68 Asmild FH, S1 1 0 0 1 24 - 27 0
69 Fjerritslev IF, JS 1 0 0 1 22 - 25 0
70 IF Ådalen, JS 1 0 0 1 22 - 25 0
71 Skibsby/Højene IF, S2 1 0 0 1 21 - 24 0
72 Snejbjerg SG & I, JS 1 0 0 1 21 - 24 0
73 Stilling IF, JS 1 0 0 1 20 - 23 0
74 Kolding KFUM Håndbold S2 1 0 0 1 18 - 21 0
75 Taulov-Skærbæk IF, S1 1 0 0 1 19 - 23 0
76 Grindsted IF, S2 1 0 0 1 17 - 21 0
77 Øster Starup - Vester Nebel IF, S3 ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. Holdet kan ikke vinde rækken ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. Holdet kan ikke vinde rækken 1 0 0 1 14 - 18 0
78 Mejlby/Haverslev KFUM's IF, S1 1 0 0 1 35 - 40 0
79 IK Frem Sønderup-Suld., S1 1 0 0 1 22 - 27 0
80 Galten FS, S1 1 0 0 1 18 - 23 0
81 Brande HK, S1 1 0 0 1 18 - 23 0
82 Ammitsbøl SG&IF, S1 1 0 0 1 17 - 22 0
83 Spentrup IF, S3 1 0 0 1 16 - 21 0
84 Ørslevkloster Idrætsforening, S1 1 0 0 1 14 - 19 0
85 Grynderup KFUMs IF, S2 1 0 0 1 22 - 28 0
86 Skødstrup SF, S3 1 0 0 1 21 - 27 0
87 Christiansfeld IF, S1 1 0 0 1 21 - 27 0
88 Spøttrup Motion & Sport, S2 1 0 0 1 20 - 26 0
89 IF 92, Esbjerg, S1 1 0 0 1 15 - 21 0
90 Vorbasse KH, S2 1 0 0 1 23 - 30 0
91 Rødkærsbro IF , S2 1 0 0 1 21 - 28 0
92 Gedved IF, S2 1 0 0 1 19 - 26 0
93 Filskov Idrætsforening, S1 1 0 0 1 19 - 26 0
94 Vinding KFUM, S1 1 0 0 1 22 - 30 0
95 Ålbæk HK, S2 1 0 0 1 18 - 26 0
96 Vojens HF, S2 1 0 0 1 18 - 26 0
97 Sindal IF, S2 1 0 0 1 17 - 25 0
98 Børkop HK, JS 1 0 0 1 17 - 26 0
99 Morsø HK, S1 1 0 0 1 15 - 24 0
100 SMIFF, Harridslev, S2 1 0 0 1 14 - 23 0
101 FSH, Holsted, S1 1 0 0 1 24 - 34 0
102 Stjær BK, S3 1 0 0 1 18 - 28 0
103 Skalborg SK, S2 1 0 0 1 21 - 32 0
104 Vorgod-Barde motion og fritid, S2 1 0 0 1 20 - 31 0
105 Als HF, S1 1 0 0 1 15 - 26 0
106 Flauenskjold IF, S2 1 0 0 1 17 - 30 0
107 Bork FK, S3 1 0 0 1 14 - 27 0
108 Åstrup/Hammelev-Grenaa, S3 1 0 0 1 13 - 26 0
109 AIK Vejgaard, S2 1 0 0 1 20 - 34 0
110 Give KFUM, S3 1 0 0 1 22 - 37 0
111 ØHK Hedensted, S3 1 0 0 1 19 - 34 0
112 Hjerm FIF, S2 1 0 0 1 18 - 34 0
113 IK Vest, Ranum S1 1 0 0 1 18 - 34 0
114 Oddense-Otting U&GF, JS 1 0 0 1 13 - 31 0
115 Trelde GI, S2 1 0 0 1 13 - 33 0
116 Vognsild/Østrup 91, S2 1 0 0 1 11 - 31 0
117 HK Star Aalborg, S3 1 0 0 1 19 - 43 0
118 IF Frem Skørping HK, S2 1 0 0 1 0 - 0 0
119 Ørum Idrætsforening, S2 1 0 0 1 0 - 0 0
120 Vorup FB, S1 1 0 0 1 0 - 0 0

Vælg forbund

Luk