Søg Håndboldinfo
Del

Elite Cup U-15 Piger, 2. runde

Pulje 1

Seneste resultater

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
december 2021
386847
01.
19:00 Ikast f. S., 1. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Rødekro-Aabenraa Håndbold, 1. Div. Sportscenter Ikast IBF Arena Hal A 27-22
386842
01.
18:20 Hammel GF, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. Hammel Idrætscenter Hammel Idrætscenter 2 19-21
november 2021
386838
30.
18:30 VRI, Risskov, 1. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 HEI, Skæring, 1. Div. Bellevuehallerne Bellevuehallen A 25-20
386845
25.
19:15 Team Esbjerg HK , 1. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Billund IF, 1. Div. Blue Water Dokken, Esbjerg Blue Water Dokken 27-21
386839
25.
17:45 Hornbæk SF 3, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Gødvad GIF, 1. Div. Hornbækhallen 11-19
386840
23.
19:20 Hørning Håndbold, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Skanderborg Håndbold 3, 2. Div. Hørning Idrætscenter Hørning SuperBrugsen Arena 28-22
386848
20.
14:45 Vinding SF, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Team Esbjerg HK 2, 2. Div. Vinding Idræts Center Vinding Idræts Center, Vejle 20-17
386836
19.
18:00 Hornbæk SF 2,, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Skive fH, 1. Div. Hornbækhallen 20-29
386835
19.
17:30 Bjerringbro FH, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Hornbæk SF, 1. Div. Bjerringbro Idræts- & Kulturcenter Bjerringbro Idræts- & Kulturcenter 1 15-42
386843
18.
19:25 VRI, Risskov 2, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Ikast f. S. 2, 2.Div. Bellevuehallerne Bellevuehallen B 21-18
386846
18.
18:30 Skanderborg Håndbold, 1. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Team Haderslev KFUM, 1. Div. Fælledhallen, Skanderborg Fælledhallen - bane 2 34-16
386841
18.
18:00 Team Favrskov Håndbold, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Skanderborg Håndbold 2, 2. Div. Søften Kultur- og Idrætscenter Søften Kultur- og Idrætscenter, hal 1 28-27
386837
17.
17:00 AGF, Århus, 1. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Hadsten Håndbold, 1. Div Frederiksbjerghallerne Frederiksbjerghallen 2 19-18
386834
16.
17:30 Aars HK, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Vorup FB, 2. Div. Idrætscenter Østermarken Idrætscenter Østermarken 1 19-28
386833
15.
18:45 Aalborg KFUM, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Viborg HK, 1. Div. KFUM Hallen, Aalborg KFUM-Hallen, Aalborg, Hal 1 13-23
386844
11.
18:30 Vejle Håndbold Klub, 2. Div. Elite Cup U-15 Piger, 2. runde | Pulje 1 Kolding IF, 2. Div. DGI-huset Vejle DGI-huset Vejle, Hal 4B 14-21

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Hornbæk SF, 1. Div. 1 1 0 0 42 - 15 2
2 Skanderborg Håndbold, 1. Div. 1 1 0 0 34 - 16 2
3 Viborg HK, 1. Div. 1 1 0 0 23 - 13 2
4 Skive fH, 1. Div. 1 1 0 0 29 - 20 2
5 Vorup FB, 2. Div. 1 1 0 0 28 - 19 2
6 Gødvad GIF, 1. Div. 1 1 0 0 19 - 11 2
7 Kolding IF, 2. Div. 1 1 0 0 21 - 14 2
8 Hørning Håndbold, 2. Div. 1 1 0 0 28 - 22 2
9 Team Esbjerg HK , 1. Div. 1 1 0 0 27 - 21 2
10 Ikast f. S., 1. Div. 1 1 0 0 27 - 22 2
11 VRI, Risskov, 1. Div. 1 1 0 0 25 - 20 2
12 VRI, Risskov 2, 2. Div. 1 1 0 0 21 - 18 2
13 Vinding SF, 2. Div. 1 1 0 0 20 - 17 2
14 Silkeborg-Voel KFUM, 1. Div. 1 1 0 0 21 - 19 2
15 Team Favrskov Håndbold, 2. Div. 1 1 0 0 28 - 27 2
16 AGF, Århus, 1. Div. 1 1 0 0 19 - 18 2
17 Skanderborg Håndbold 2, 2. Div. 1 0 0 1 27 - 28 0
18 Hadsten Håndbold, 1. Div 1 0 0 1 18 - 19 0
19 Hammel GF, 2. Div. ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. 1 0 0 1 19 - 21 0
20 Ikast f. S. 2, 2.Div. 1 0 0 1 18 - 21 0
21 Team Esbjerg HK 2, 2. Div. 1 0 0 1 17 - 20 0
22 Rødekro-Aabenraa Håndbold, 1. Div. 1 0 0 1 22 - 27 0
23 HEI, Skæring, 1. Div. 1 0 0 1 20 - 25 0
24 Skanderborg Håndbold 3, 2. Div. ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. 1 0 0 1 22 - 28 0
25 Billund IF, 1. Div. 1 0 0 1 21 - 27 0
26 Vejle Håndbold Klub, 2. Div. 1 0 0 1 14 - 21 0
27 Hornbæk SF 3, 2. Div. ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. ADispensation: Dispensationsspiller er benyttet. 1 0 0 1 11 - 19 0
28 Hornbæk SF 2,, 2. Div. 1 0 0 1 20 - 29 0
29 Aars HK, 2. Div. 1 0 0 1 19 - 28 0
30 Aalborg KFUM, 2. Div. 1 0 0 1 13 - 23 0
31 Team Haderslev KFUM, 1. Div. 1 0 0 1 16 - 34 0
32 Bjerringbro FH, 2. Div. 1 0 0 1 15 - 42 0

Kommende kampe

Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
Der er ingen kampe på programmet

Vælg forbund

Luk
ANNONCE